Българският нападател Димитър Рангелов вкара два гола за Енерги (Котбус) при победата с 5:0 над осмодивизионния Дьобелнер.

По едно попадение добавиха Бранко Йелич и Даниел Цибиг, а Церге си вкара автогол. Рангелов откри резултата в 17-ата минута, като това стана с първия точен удар в мача.

В 36-ата минута играчите на Дьобелнер си отбелязаха автогол, когато Церге прониза собствената си врата, след като бе притиснат от Рангелов.

Само 6 минути по-късно българинът стигна до второто си попадение в мача и направи 3:0. Митко остана на терена до 65-ата минута, когато бе заменен от Бранко Йелич.

Именно Йелич бе автор на четвъртото попадение в мача в 85-ата минута, а 4 по-късно Даниел Цибиг оформи крайният резултат.

Другият българин в състава на Енерги Станислав Ангелов не взе участие в мача. Пелето има температура и страда от силен зъбобол. През седмицата Ангелов претърпя операция на зъб, но лекарите на тима се притесняват от получена инфекция.