Димитър Димитров така и не успява да изведе тима си до победа при повторното му назначение начело на Иртиш. Тимът от Павлодар падна в гостуването на Жетису с 0:2.

Рафкат Аслан си изпроси червен картон от тима на Херо в 16-та минута, а от последвалата ситуация влезе и първият гол за домакините. Мантас Куклис откри резултата в 17-та минута.

Още до почивката Олег Хромцов отбеляза за 2:0 в 36-та минута и този резултат не просто се запази до края на полувремето, ами и на самия мач. А тази развръзка задълбочи проблемите на Иртиш.

Тимът от Павлодар остава на последната позиция с 19 точки, на две от мястото за плейаут и на цели шест от директното спасение. Жетису с 29 точки си живурка спокойно в средата на таблицата.