Преслав Йорданов и неговия Ордабаси загубиха визитата на Тараз с 1:2 в мач от шестия кръг на казахстанския шампионат.

Българинът пробва на няколко пъти опасни удари в началото на втората част, но стражът на домакините спаси. Йорданов записа пълни 90 минути за тима си.

Ясен Петров най-после с точка в Китай

Досега имаше само загуби

И трите попадения в срещата пък паднаха през първата част. Първо Руслан Мухаметшин откри за домакините, но скоро Мардан Толебек изравни в 30-ата минута. Само 60 секунди по-късно обаче Жакуп Коджамберди даде нова преднина на Тараз, което се оказа и победното попадение.

Това бе първи успех за домакините в шампионата, докато Преслав и компания пропуснаха отлична възможност да излязат начело и остават четвърти с 10 точки. Лидер е Тобол с 11.