Бившият нападател на ЦСКА Преслав Йорданов спечели "българското" дерби в Казахстан. Отборът му Ордабаси победи с 1:0 като домакин Кайсар, воден от легендата на "армейците" от София - Стойчо Младенов. Това е първа загуба за треньора в шампионата през този сезон. И тя идва точно на 60-ия му рожден ден.

Преслав изигра цял мач. Той на няколко пъти беше много близо до първия си гол с екипа на Ордабаси, но все пропускаше.

Победният гол в срещата падна в началото на втората част, когато Марцваладзе наказа тима на Стойчо Младенов.

В 77-ата минута Йорданов излезе очи в очи с Исламкулов, но вратарят на гостите се справи.

В следващия кръг Ордабаси гостува на Кайрат, а футболистите на Стойчо Младенов приемат Иртиш на Димитър Димитров-Херо.

Стойчо Младенов: Ще се върна в ЦСКА за добър сезон в Европа