Кубан (Краснодар) победи Амкар (Перм) с 4:0 в мач от 28-ия кръг на футболното първенство на Русия , като един от головете отбеляза нападателят на българския национален отбор Ивелин Попов.

Домакините от Краснодар поведоха с 2:0 с две попадения на Балде в 8-ата и в 42-ата минута. В 44-ата минута с удар от границата на наказателното поле Ивелин Попов изпрати топката в мрежата на Сергей Нарубин - 3:0 за Кубан.

В 69-ата минута българският национал бе сменен от Пизели, който с гол от дузпа в 76-ата минута оформи крайния резултат - 4:0 за Кубан.

В отбора на Амкар като титуляр започна българският защитник Захари Сираков, който бе сменен в 66-ата минута от Новакович. В днешния мач Ивелин Попов и Захари Сираков получиха жълти картони.

С победата Кубан е на 6-то място във временното класиране на руското футболно първенство с 47 точки. Амкар е на 14-о място с 25 точки. Лидер е ЦСКА (Москва) с 60 точки, следван от Зенит - 57 точки, Анжи - 50 точки.