Малшанс сполетя тази вечер българския национал Ивелин Попов. Нападателят си вкара автогол и пропусна дузпа след това, а отборът му загуби с 1:4 гостуването си на Трабзонспор от 26-ия кръг.

Попето вкара топката в собствената си врата във 7-ата минута в опит да я изчисти на малкия пеналт. В средата на полувремето се нагърби да стреля от бялата точка, но за негово нещастие не успя да изравни резултата.

Десетина минути след почивката обаче това направи Йълмаз от същото място за 2:0. Все пак гостите се върнаха в двубоя чрез Сапара в 69-ата. Малко преди това Попов беше заменен.

Десетина по-късно отново от дузпа Йълмаз покачи на 3:1. Това беше неговия 26-и гол в турското първенство и има цели 16 преднина пред втория Ерве Тум. Преди попадението пък Карчемаркскас беше изгонен и остави Газиантеп с човек по-малко. А това позволи на Трабзон да оформи успеха си на 4:1 чрез Юмлу.

Загубата остави тима на Попов на точка от зоната на изпадащите. Победителите пък са на четвърта позиция.