Ивелин Попов вкара два гола, но неговият Кубан получи гол в добавеното време, и завърши 2:2 срещу Ростов в мач от втория кръг на руското първенство.

Българският национал на два пъти извеждаше тима от Краснодар напред в резултата, но гостите се връщаха в мача, и взеха точка от Кубан.

Така съставът не успя да запази пълен актив след първите два кръга, и има четири точки на сметката си.

Още в шестата минута Попов откри, след като прати в мрежата добро подаване на Данило. В 25-та минута Тимофей Калачев изравни, с красиво изпълнение.

Точно 20 минути след началото на второто полувреме, Кубан получи правото да изпълни дузпа, след фаул срещу Ивелин Попов. Капитанът на България сам застана зад топката, и отбеляза за 2:1. Той бе заменен в 87-та минута от Секу Олисех.

Във втората минута от добавеното време на редовните 90 обаче, Дяков прати топката под шпагата на защитник и намери далечния ъгъл на вратата на Кубан, за да измъкне точка за Ростов от гостуването в Краснодар.

В следващия кръг Кубан гостува на Мордовия (Саранск).