Бившият капитан на националния ни отбор Ивелин Попов изигра още един силен мач за Сочи. Тимът на Владимир Федотов победи с 3:1 Уфа и излезе на второ място, само на две точки зад шампиона и водач в класирането Зенит.

Попето допринесе за успеха с асистенция за втория гол, отбелязан от Кристиан Нобоа.

Мачът започна по перфектен начин за домакините и те поведоха в 11-ата минута, когато точен беше Матео Касиера. В 35-ата минута футболистите на Сочи пресираха и топката стигна до Попов. Българинът веднага подаде на Нобоа, а той с прецизен изстрел покачи на 2:0.

В началото на втората част Хамид Агаларов върна едно попадение, но това не смути домакините. Попов игра до 64-ата минута, когато бе заменен от Никита Бурмистров. В 83-ата Юрий Журавльов от Уфа получи червен картон, а в добавеното време бившият футболист на Левски Жоаозиньо реши всичко с трети гол за Сочи.