Отборът на Астра, където играе родният национал Пламен Илиев, загуби с 1:2 гостуването си на Поли (Тимишоара) в мач от 16-ия кръг на румънското първенство. Това бе шести мач без победа за тима от Гюргево в шампионата.

Срещата започна кошмарно за гостите, след като още в 33-ата минута останаха с човек по-малко. Централният нападател Абанг бе изгонен за два жълти картона, като вторият бе изключително спорен.

Четири минути по-късно Абрау излезе сам срещу Илиев, българският вратар успя да го блокира, но топката попадна в Мунтеану, който реализира за 1:0.

Сепси и Астра завършиха наравно 0:0

Пламен Илиев с нова суха мрежа в Румъния (ВИДЕО)

Астра не успя да победи новака Сепси като гост

Втората част започна с натиск на гостите и Балауре изравни. Крилото се възполва от извеждащ пас на Маркиньос и вкара за 1:1. Срещата продължи да се развива равностойно, когато в 71-ата минута Майлат стреля неспасяемо извън наказтелното поле, топката се удари в горната греда и влезе във вратата за 2:1.

Астра запази петото си място във временното класиране. Тимът има 24 точки. Поли е с три по-малко.