Българският вратар Пламен Илиев игра цял мач за Университатя (Клуж) при равенството като гост на шампиона на Румъния Фарул (Констанца). Срещата, която беше от 13-ия кръг на северната ни съседка, завърши наравно 1:1. Пламен Илиев беше титуляр за "У" и остана на терена през целия мач, като се отличи с няколко ключови намеси.

Гостите поведоха в 16-ата минута с гол на Георге Кимпану. Фарул стигна до изравнителен гол в 66-ата минута, а негов автор беше Тудор Балуца.

За Университатя като титуляр започна бившият защитник на Локомотив (Пловдив) Лукас Масоеро, но на полувремето отстъпи мястото си на Андрей Мирон. Напусналият Ботев (Пловдив) в края на трансферния прозорец Елвис Ману пък замени Кевин Дукуре в 78-ата минута.

До момента Фарул заема шесто място във временното класиране с актив от 19 точки, докато Университатя (Клуж) е с три по-малко на осмата позиция.