Българският национал Пламен Илиев игра цял мач при загубата на своя Астра във визата на Университатя (Крайова) с 1:0 като гост. Двубоят бе от първия кръг на шампионския плейоф на румънското първенство.

Единственото попадение в срещата падна в 82-ата минута и бе дело на Александру Митрица.

За домакините през всичките 90 минути на терена бе халфът Христо Златински, докато Апостол Попов и Радослав Димитров останаха на резервната скамейка.

Университатя бе отборът, който създаде много повече опасности пред вратата на Тигъра, но бившият капитан на Левски успя да опази вратата си суха до 82-ата минута. В 18-ата минута Митрица стреля от пряк свободен удар, но Илиев не се затрудни и боксира.

В началото на втората част стражът трябваше отново да се намесва решително след нов шут на Митрица от границата на наказателното поле. В 64-ата минута Ерико изби от голлинията удар на Мартич.

Така се стигна до 82-ата минута, когато Матею напредна отдясно и пусна успореден пас в наказателното поле. Защитниците на Астра изпуснаха Митрица, който отблизо вкара за 1:0.

В петата минута на добавеното време Илиев се включи в атака при изпълнение на корнер, като топката бе насочена именно към него, но му дойде твърде високо и не успя да я насочи по посока на вратата.

Университатя вече има 29 точки и заема второ място във временното класиране. Астра е 5-и с 22 пункта.