Вратар №1 на България Пламен Илиев изигра поредни си силен мач за своя Астра (Гюргево). Усилията на Тигъра обаче не бяха достатъчни за отбора, воден от Едуард Йорданеску, който отстъпи с 0:1 като гост на Газ Метан Медиаш в мач от четвъртфиналите за Купата на Румъния.

Ботевградчанинът се отличи със спасена дузпа десет минути преди края на срещата, съхранявайки шансовете на Астра да стигне поне до продължения.

Първата възможност за гол бе пред гостите, но стражът на Газ Метан спаси удар с глава на Силвиу Балауре. В 27-ата минута домакините излязоха напред в резултата. Неагу стреля силно извън наказателното поле, Илиев успя да избие топката, но защитниците пред него изпуснаха Рондон, който реализира при добавката.

През втората част Тигъра имаше две ключови намеси. Първо в 68-ата минута изби опасен удар на Давид Каядо. В 80-ата хвана наказателен удар на голмайстора Рондон.

До края на срещата обаче неговите съотборници не успяха да стигнат до изравнителен гол и така Газ Метан продължава към полуфиналите в турнира.

Астра заби звучен шамар на Динамо (Букурещ), Пламен Илиев капитан (ВИДЕО)