Астра с Пламен Илиев в състава си започна с победа новото първенство в Румъния. Тимът от Гюргево надви с 1:0 у дома един от местните грандове Стяуа.

Единственият гол в срещата реализира Аздрен Лулаку в 43-ата минута. Албанският нападател се разписа с глава след центриране от корнер на Ромарио Мойсе.

Двата тима изиграха равностоен мач, в който българският национал на няколко пъти спаси опасни удари към своята врата.

За Астра като титуляр излезе бившият футболист на Левски Нелуц Рошу. Халфът игра до 70-ата минута, когато отстъпи мястото си на Бичеану.

Пламен Илиев и Астра завършиха сезона със загуба, Тигъра с добри изяви срещу Стяуа