Звездите на Манчестър Сити, сред които и националите ни Мартин Петров и Валери Божинов, са вдигнали бунт срещу бразилеца Робиньо, информира "Сън". Купеното за 32,5 милиона паунда от Реал (Мадрид) крило си правело каквото иска и неговата безнаказаност дразнела неимоверно съотборниците му, отбелязва британският таблоид.

Както е известно, 25-годишният бразилец стана рекордната покупка на летния трансферен пазар, като сумата, дадена за него, надвиши трансфера на Димитър Бербатов от Тотнъм в Манчестър Юнайтед (30,75 млн. паунда).

Чашата преляла на тръгване за Хамбург за първия четвъртфинал от турнира за Купата на УЕФА миналия четвъртък. Тогава всички играчи от групата на Сити за гостуването на немския Хамбургер (загубено впоследствие с 1:3) се явили в клубните костюми, докато Робиньо цъфнал неглиже - по развлачена тениска и долнище на анцуг.

Явно под натиска на звездите си уелският мениджър на Сити - Марк Хюз, остави Робиньо на пейката за мача през уикенда с Фулъм, загубен също с 1:3. "Той се нуждаеше от почивка", опита се да оправдае решението си за пред медиите наставникът на "гражданите".

Робиньо влезе като резерва на мястото на Мартин Петров в 63-ата минута. Това пък бе първият официален мач на врачанина за Сити от 5 октомври миналата година. Марто, лекувал лявото си коляно, започна в 11-те заедно с Божинов, който също дълго време се възстановяваше от травма - скъсано ахилесово сухожилие.

Според "Сън" Хюз няма да издържи на натиска на футболистите си и ще се консултира със собственика на клуба - шейха от ОАЕ Мансур бин Зайед, как да постъпи с хайманата Робиньо.