Българският защитник Петко Христов и Фиорентина записаха категорична победа с 2:0 над Ювентус в мач при 19-годишните.

Родният ни талант бе титуляр и изигра 90 пълни минути в мача от 23-ия кръг на първенството при юношите.

Петко Христов попадна в групата на Фиорентина за мача с Беневенто

Родният ни талант заема мястото на капитана Давиде Астори

Двата тима играха с черни ленти в памет на капитана на "виолетовите" Давиде Астори, който почина преди седмица. Преди срещата бе запазена и минута мълчание.

Именно затова фланелка с №13 бе подарена на гостуващите футболисти, които пък поднесоха венец пред "Артемио Франки" преди срещата.

Капитанът на втория тим - Пиерлуиджи Пинто отбеляза първия гол с глава, като посвети попадението си на Астори, демонстрирайки пред тифозите фланелката с №13. Това се случи в 21-ата минута, а малко след това Гори с левия крак вкара за 2:0.

През втората част Христов и компания можеха да вкарат и трети гол, а накрая и Ювентус се размина с едно попадение.

Така Фиорентина остана на четвърто място с 40 точки, докато Ювентус е осми с 33 точки.