Криля Советов и Амкар (Перм) направиха 2:2 в среща от XXII кръг на руската Висша лига.

И четирите гола паднаха през първото полувреме, когато на два пъти Амкар повеждаше, но домакините все стигаха до равенството.

Второто попадение за гостите от Перм вкара българският защитник Петър Занев, който се разписа от дузпа.

Януш Гол даде преднина на гостите още в 8-ата минута, но след четвърт час Джани Бруно изравни за Криля Советов.

В 30-ата минута гостите стигнаха до дузпа, а с изпълнението й се нагърби именно Петър Занев.

Важна точка за Стойчо в Казахстан, Херо и Мъри записаха победи

Вижте резултатите от мачовете на българските треньори

Бранителят бе безкомпромисен от бялата точка за 2:1. Само две минути по-късно обаче, домакините отново изравниха, а този път точен бе Георги Зотов.

В заключителните секунди на срещата, домакините останаха с човек по-малко, след като Вячеслав Зинков получи втори жълт картон, но изгонването му не се оказа решаващо за крайния резултат в мача.

След ремито Амкар заема шесто място във временното класиране, докато Криля Советов продължава да се намира в зоната на изпадащите в руската Премиер лига.