Българският национал Станислав Ангелов игра цял мач за германския Енерги (Котбус) при успеха с 3:0 над Кемницер. Нашият сънародник бе оставен през всичките 90 минути на терена, като преди почивката игра на любимата си позиция на дефанзивен халф, а през второто полувреме се подвизаваше на десния фланг на полузащитата.

Той се представи на високо ниво и в двете роли. Попаденията за Енерги реализираха Петерсен преди почивката, както и Бженска и Юла през второто полувреме.

Въпреки желанието на Ангелов да напусне клуба, треньорът на Енерги Клаус-Дитер Волиц му гласува пълно доверие до момента в контролите, като дори му предостави и капитанската лента на тима. Пелето твърдо не иска да остава в отбора и името му се спряга за трансфер в Амкар (Перм) и Селтик.