Костадин Башов игра като титуляр за Алки при загубата с 0:1 в домакинския мач срещу Неа Саламина от предпоследния 25-и кръг на кипърското футболно първенство. Българинът се представи на добро ниво, въпреки че игра в непривичната за него роля на плеймейкър.

Башов беше заменен в 69-ата минута от Антонис Кацис, за да получи повече почивка с оглед на предстоящия в средата на идната седмица важен четвъртфинален мач-реванш от турнира за Купата на страната срещу градския съперник АЕК.

Алки загуби срещата с 0:1, с попадение още в четвъртата минута на даденото от съдията продължение. Неа Саламина се възползва от числения си превес на терена след червен картон на защитника Сержио Барже в 74-ата минута и стигна до трите точки с гол на ганаеца Самуел Йебоа.

След този кръг Алки е шести в класирането с 34 точки. Лидер е Омония Никозия с 56 точки, пред шампиона АПОЕЛ с 55 точки, АЕЛ Лимасол с 54 точки, Анортозис с 51 точки и др.