Добрите изяви на българския халф Светозар Николов с втородивизионния австрийски Блау-Вайс (Линц) от началото на сезона дадоха своето отражение. В домакинството на "синьо-белите" на Алтах от 8-ия кръг полузащитникът отбеляза първия гол при победата с 2:0.

Николов започна като титуляр и откри резултата в 48-ата минута. Две по-късно българският халф можеше да удвои, но топката срещна сглобката на противниковата врата. В 68-ата нашият сънародник напусна терена под бурните овации на феновете. Мястото му зае Хьолчл.

Иначе крайното 2:0 оформи Давид Полянец две минути преди изтичането на редовното време. Младокът Хьолчл изведе словака в наказателното поле, който без никакъв проблем затвърди успеха на Блау-Вайс.

С него отборът от Линц е вече шести с 10 точки, колкото има и седмият Грьодиг. Лидер е ВАК със 17, следван от ЛАСК (Линц) и Аустриа (Лустенау) с по 15. Тимът от Лустенау обаче има мач с другия местен тим ФК Лустенау, който е последен с 4 точки.