Омония постигна драматична победа с 3:2 над Олимпиакос в градското дерби на Никозия. Тимът, начело с българските треньори Ивайло Петев и Алекси Желязков, записа трети пореден успех, който го изкачва на 6-о място, с актив от 29 точки.

Английският ветеран Мат Дербишър донесе успеха на гостите в 93-ата минута с удар с глава, след като Лука Полици изравни в 90-ата.

Първи мач като титуляр записа и българският вратар Николай Михайлов, който в 77-ата минута получи жълт картон за бавене на времето. До този момент резултатът беше 0:2 с попаденията на Рафаел Лопес в 12-ата минута и на Харчинио Антония в 20-ата.

Но домакините не се предадоха и в 82-ата и в 90-ата минути изравниха, за да дойде драмата и 10-ия гол на Дербишър.

Ники Михайлов след дебюта за Омония: Нивото в Кипър е по-добро от това в България