Отличното представяне на Омония (Никозия) под ръководството на Ивайло Петев продължава.  20-кратният шампион на Кипър спечели по драматичен начин с 2:1 като гост дербито от 23-ия кръг на кипърското първенство срещу Анортозис.

Възпитаниците на българския специалист изковаха ценния успех с обрат в последните минути на срещата.

Първото полувреме завърши без попадения, а Секу Сисе даде преднина на тима от Ларнака. В 85-ата минута Мат Дербишър изравни, а в продължението на срещата отново той се превърна в герой за Омония с ново попадение.

Владимир Гаджев не бе в групата на Анортозис за срещата, а стражът на Омония Николай Михайлов е контузен.

С тази победа Омония събра 41 точки в актива си. Отборът вече си гарантира място с Топ 6 в края на редовния сезон.

Ивайло Петев има баланс от 7 победи, 1 равенство и 1 загуба след като пое Омония.