Българският юношески национал - Николай Тодоров се превърна в герой за Куин ъф дъ Саут, след като снощи се разписа срещу бившия си Ливингстън в мач между двата отбора от 31-ия кръг на Чемпиъншипа.

Двубоят бе доста драматичен и завърши наравно 3:3, а именно плевенчанинът отбеляза изравнителното попадение в добавеното време. Тодоров бе "златна резерва" за Куин ъф дъ Саут, след като се появи в 81-ата минута на терена, а само десет след това, прати топката в съперниковата мрежа.

Победа над Дънди върна надеждите на Ники Тодоров и Куин ъф дъ Саут за участие в плейофите

Тимът се наложи с 3:2 над своя съперник

В момента всяка точка е важна за отбора на Тодоров, тъй като целта е да успеят да завършат в Топ 4, за да вземат участие в плейофите за промоция в елита догодина. С това равенство, тимът събра 42 точки и е само на 3 от заветното четвърто място.

Ето какво сподели младият талант пред ТОПСПОРТ след като се разписа във вратата на бившия си клуб и измъкна важна точка за Куин ъф дъ Саут в борбата за Топ 4:

"Да се разпиша срещу Ливингстън, където прекарах два чудесни сезона, беше доста странно. Но това е футболът... В живота понякога трябва да приемаш нещата такива каквито са и да бъдеш професионалист, да продължиш напред.

Отнасях се към този мач, както към всеки друг в първенството. Разбира се, че съм много щастлив, че отбелязах гол. Винаги се радвам, когато успявам да помогна на отбора си".