Българският вратар Николай Михайлов се завърна в игра за своя тим Твенте. 20-годишният страж запази вратата си суха при успеха с 2:0 при гостуването на Вилем II от 27-ия кръг на Ередевизие. Българинът остана всичките 90 минути на терена.

Това бе втори мач на Михайлов в холандския шампионат, след като дебютира в първия кръг на тази кампания срещу Рода при равенството 1:1.

Капитанът на младежкия национален отбор спаси няколко удара от разстояние. Юношата на Левски дори получи жълт картон, след разправия с рефера за нарушение срещу него, неотсъдено от съдията.

Головете за Твенте бяха дело на голмайстора на тима Блайсе НКуфо, който откри в 9-ата минута и Марко Антунович, разписал се в 83-ата минута на двубоя.

Трите точки оставиха Твенте на второ място в класирането с актив от 58. Лидер е АЗ Алкмаар с 66 точки, докато Хееренвеен има четири по-малко от тима на Михайлов и заема трето място, а грандът Аякс е с 52 точки на четвърта позиция.