"Пловдивчанинът" от Асеновград Дурмушали Саидходжа продължава с успешните си изяви в Кипър. Тимът на нападателя АЕК (Пафос) се наложи с 3:0 над АПЕП в мач от 4-ия кръг във втора футболна дивизия на островната държава.

25-годишният таран, възпитаник на Ботев (Пд), влезе в игра в 46-ата минута. До почивката нямаше отбелязани голове, но след това Муши и компания забиха три попадения, които изведоха тима до втората позиция със 7 точки след лидера Докса с 9 точки.

Домакините от Пафос откриха резлутата в 52-ата минута след извеждащо подавен на Саидходжа. След час игра нашето момче игра за дузпа, но реферът изтегли нарушението извън пеналта. Фаулът обаче се оказа "дълга дузпа" за бранителя Маврос, който опъна мрежата на АПЕП за втори път. В 74-ата минута Муши бе съборен на дъгата, реферът пусна авантаж, слеуд което португалецът Каскавал вкара втория си мач в мача, фиксирайки крайното 3:0 за АЕК.

"Преди време чух в интервю на Станимир Стоилов за радио Дарик, че изпитва удоволствие от футбола в Кипър. В България по едно време се оттегчих, но и аз вече усетих тук магията на любимата ми игра. Дебютирах в педишния кръг с победа, сега пак бием. Дано продължим така и да се класираме в елитната дивизия", пожела си пред Topsport.bg по телефона от Острова на Афродита - Дурмушали Саидходжа.

След победата над АПЕП, АЕК на Муши гостува в следващия кръг на АПОП, воден преди време от шампиона с локо (ПД) Едуард Ераносян. Той обаче си тръгна след грандиозен скандал с допинг.