Младежкият национал Филип Кръстев отбеляза първия си гол за Камбур. Той успя да се разпише при победата с 4:0 над Хееренвеен в контрола.

Българинът игра през всичките 90 минути и записа името си сред голмайсторите в 75-ата минута след удар с левия крак при центриране от ъглов удар.

В двубоя взеха участие футболистите, които не играха при победата над Го Ахед Ийгълс с 5:2 преди два дни или влязоха като резерви. Тогава Кръстев дебютира за Камбур, влизайки в 80-ата минута, след като бе направил само една тренировка с съотборниците си.

За Хееренвеен пък цял мач игра и друг младежки национал - Станислав Шопов. Останалите попадения за Камбур бяха дело на Сам Хендрикс, Ник Доодеман и Митчел Паулисен. В следващия си мач от Ередивизие отборът на Филип гостува на гранда Аякс.