Спарта (Прага) съсипа Бохемианс с 6:2 в голово шоу от чешкото първенство, а българското крило Мартин Минчев вкара последния гол в двубоя и вече има четири попадения през сезона.

Българинът влезе в 83-ата минута на мястото на Лукас Хараслин при резултат 2:5 и вкара осмия гол в срещата. Младият варненец се разписа два пъти и миналата седмица при успеха с 4:1 над Млада Болеслав. В допълнение към статистиката му той има и едно попадение за втория отбор на Спарта.

Спарта (Прага) прегази Млада Болеслав, Мартин Минчев блести с два гола

Българинът влезе в игра в 74-ата минута на мястото на Ян Кучта

Феновете на Бохемианс си тръгнаха разочаровани от стадион Доличек, но като цяло срещата предложи много попадения, емоционални моменти, три дузпи, луда атмосфера на терена и по трибуните.

Първото полувреме не предполагаше такава канонада, тъй като беше отбелязан само един гол - първото от двете попадения на Ладислав Крейчи в 15-ата минута. Домакините изравниха три минути след началото на втората част чрез Алеш Чермак, но след това пуснаха три попадения за 11 минути между 56-ата и 67-ата и резултатът набъбна на 1:4. Нов гол на Чермак от дузпа в 70-ата минута им даде нови надежди, но докрая на срещата Ян Кухта и Минчев след пас на Ауер Мабил оформиха разгрома. След подаване на Мабил той просто влезе между двамата централни защитници срещу вратата и с удар с левия крак от движение изпрати топката покрай Йедличка за 2:6.

След тази победа Спарта (Прага) увеличи актива си на 39 точки, но остава на 3-о място, на 6 от Виктория (Пилзен) и на 7 от лидера Славия. Бохемианс е на 5-о място с 28.