Тимът на българския национал Живко Миланов - Васлуй, оглави класирането в румънското първенство.

В среща от 31-ия кръг "жълто-зелените" постигнаха успех с 2:1 като гост на Пандурии.

Миланов бе титуляр и игра цял мач. Васлуй постигна късен обрат, след като губеше след гол на Войчулет в 21-ата минута. В 76-ата мин. Уесли изравни от дузпа, а в 85-ата Пап донесе успеха, който бе постигнат с човек по-малко след червен картон на Константин в 82-ата мин.

Валентин Илиев пък беше през цялото време на терена при трудната победа с минималното 1:0 на Стяуа над гостите от Чехлаул. Победният гол реализира Мартинович в 61-ата минута.

Три кръга преди края, Васлуй събра 61 точки, колкото има ЧФР Клуж, но благодарение на головата си разлика вече води в класирането. Досегашният лидер обаче е с мач по-малко и е твърде вероятно да получи служебна победа за този кръг заради скандала в дербито на Клуж.