Нападателят Георги Христов продължава с отличните си изяви в САЩ, където отново бе един от най-добрите в състава на Тампа Бей Роудис.

Талантът от Велинград, известен с прякора си Жоро Метъла, отбеляза поредния си гол с екипа на новия си тим от Флорида при победата с 1:0 над елитния Сиатъл Саундърс в турнира US Open Cup.

Бившият голмайстор на "А" група бе точен в 75-ата минута и взриви трибуните на "Ал Ланг Стейдиъм" в Сейнт Питърсбърг.

Звездата на Сиатъл Обафеми Мартинс можеше да прати мача в продължения в 86-ата минута, но изпусна дузпа, след като вратарят Диего Рестепо улови удара му от бялата точка.

Така Тампа Бей ще се изправи срещу друг тим от МЛС - Портланд Тимбърс, в 4-ия кръг за Купата, а двубоят е на 12 юни, сряда.