Националният вратар Николай Михайлов пропусна поражението на Мерсин с 0:1 при визитата на Гиресунспор в мач от 31-ия кръг на турската Лига 1. Бившият вратар на Левски лекува травма през последните десет дни, като едва вчера поднови тренировки с тима.

Той се контузи при загубата с 0:2 от Елязъгспор на 19 април. 28-годишният футболист все още не е напълно готов, но бе включен в групата, ако се наложи да помогне отбора, който прави последни опити, за се спаси от изпадане. След нулево равенство през първата част, бразилецът Дедо вкара единственото попадение в 62-ата минута на двубоя.

Мерсин остана с актив от 25 точки на последното място, докато Гиресунспор излезе четвърти с 50 точки. Три кръга преди края на сезона Михайлов и компания изостават на пет точки от зоната за спасение.