Българският нападател Мартин Минчев получи директен червен картон, но Спарта Прага постигна важна победа с 2:1 над гостуващия шампион Виктория Пилзен в среща от предпоследния 29-и кръг от редовния сезон на чешкото футболно първенство.

Минчев замени Лукаш Хараслин в 80-ата минута, но в деветата минута на добавеното време беше отстранен от игра, след като удари без топка играч на съперника при ескалация на напрежението между футболистите на двата отбора, след като секунди по-рано домакините бяха получили дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Лукаш Хейда, който също беше изгонен от терена с втори жълт картон.

Ладислав Крейчи реализира 11-метровия наказателен удар, а с успеха Спарта събра 65 точки и се изравни с лидера Славия Прага. Виктория Пилзен остана трети с 56 точки преди решаващите плейофи за титлата, в които участват първите шест отбора в класирането от редовния сезон.