Българският национал Мартин Минчев направи силен мач за Ризеспор при домакинската загуба от Фенербахче с 1:3. Мачът се игра на подгизнал терен заради проливен дъжд.

Минчев даде аванс на тима си в 27-ата минута, като направи това с хубав удар от наказателното поле след асистенция на Бабайде Давид Акинтола. Първата част завърши с аванс на Ризеспор срещу "фенерите".

Мартин Минчев влезе като резерва при тежка загуба за Ризеспор

Поигра половин час

Гостите от Истанбул обаче направиха пълен обрат след почивката, като Сердар Дурсун изравни в 48-ата минута, а Мерт Хакан Яндас направи 2:1 в 65-ата минута. В добавеното време на срещата Душан Тадич подаде на Ирфан Чан Кахвечъ, който стреля, а след рикошет топката влетя за трети път в мрежата на домакините.

Минчев остана на терена до 77-ата минута, когато бе заменен от Митхат Пала.

Фенербахче е на първо място в класирането на турската Супер лига, като има точка аванс пред Галатасарай. Ризеспор е на шеста позиция с 36 точки, като е само на четири точки зад четвъртия Бешикташ.