Станимир Стоилов тръгна ударно начело на казахстанския национален отбор, след като селекцията на българския специалист успя да победи участника от Евро 2016 Унгария с 3:2, при това като гост.

Футболистите на Мъри започнаха срещата много навито и попариха домакините с два бързи гола след по-малко от 10 минути игра.

Муртазаев и Зайнутдинов осигуриха аванса на казахстанците с 2:0, но малко след това Адам Шалай успя да намали на 1:2.

Играчите на доскорошния треньор на Астана обаче не се притесниха по никакъв начин от попадението и продължиха да разиграват спокойно в търсене на още голове.

Така малко преди края на първата част те вкараха чрез Сейдакмет за 3:1, оттегляйки се на почивка при този резултат.

До края унгарците имаха сили да върнат само един гол, дело на Немет, който оформи крайното 3:2 за Казахстан.

Следващият мач на победителите е срещу България, а двубоят ще се играе отново на унгарска земя.