Станислав Манолев изигра втори мач в рамките на 10 дни, макар и за втория отбор на ПСВ Айндховен. Националът бе титуляр и остана на терена 90 минути за победата на Йонг ПСВ срещу Телстар с 3:1, в мач от 14-я кръг на Еерсте Дивизие - втория ешелон на Холандия.

Рай Влоет остави ПСВ с човек по-малко в 75-та минута, но до тогава вече резултатът бе оформен до 3:1, с голове на Лееманс, Райки и точно на Влоет за домакините, и на Кулхан за Телстар.

Българският национал, който попадна в групата на първия отбор само в един-единствен мач този сезон, именно срещу Телстар, за Купата на Холандия, има пет срещи за Йонг ПСВ. Това обаче не пречи на Любо Пенев да гласува доверие на Манолев във всеки един мач на националния ни отбор.