Лукас Петков игра при победата на Елверсберг с 4:1 като гост на Херта Берлин в мач от седмия кръг на Втора Бундеслига.

Българският национал започна като титуляр на Елверсберг и остана на терена до 68-ата минута. Гостите поведоха в резултата още в 4-ата минута с гол на Семих Сахин от дузпа.

Елверсберг удвои своята преднина в 30-ата минута след попадение на Шнелбахер. Мухамед Дамар вкара в 52-ата минута, правейки резултата 3:0 за Елверсберг.

Херта намали своя пасив в 60-ата минута след гол на Микаел Кюзанс. Семих Сахин реализира втората дузпа за Елверсберг в мача в 65-ата минута, оформяйки крайния резултат в двубоя - 4:1.

Това бе втора победа за Елверсберг от началото на сезона във Втора Бундеслига. Елверсберг е девети във временното класиране с 9 точки.

В следващия кръг Елверсберг посреща Кайзерслаутерн.