Отборът на Лозана постигна първа победа в швейцарското първенство при гостуването си на гранда Базел. Българската звезда на гостите Валери Божинов беше в групата за мача, но остана резерва и не взе участие при успеха с 2:1.

С победата Лозана се изкачи на 10-о място с 5 точки, но попречи на Базел да погледне към върха в класирането и го остави трети с 11.

Домакините откриха чрез Рики ван Волфсвинкел в 30-ата минута от дузпа. Базел остана с човек по-малко в 53-ата, когато Марек Сухи беше изгонен. Две минути по-късно Бенямин Кололи изравни, след което най-свой ред Лозана остана с 10 души на терена. Николас Гетаз напусна преждевременно игра в 71-ата за втори жълт картон. Десет минути преди края Джоел Гайсман донесе победата на Лозана.