Лийдс се добра до точката срещу новака Портсмут у дома в мач от първия кръг на Чемпиъншип, като двата отбора завършиха 3:3.

Българският национал Илия Груев започна като титуляр и остана на терена до 71-вата минута, а след това бе заменен от Джон Родуел.

Йоркширци първи излязоха напред в резултата след само 10 минути игра, когато Паскал Струйк се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение на Конър Оглийв срещу Дан Джеймс.

Портсмут възстанови паритета в 23-ата минута, когато Марлон Пак намери Елиас Сьоренсен, който се разписа за 1:1.

В 41-вата минута гостите обърнаха резултат с гол на Калъм Ланг.

Лийдс изравни секунди след старта на второто полувреме. В 46-ата минута Жоржиньо Рутер намери Уилфред Ньонто, който се изстреля и прати топката в долния десен ъгъл за 2:2.

Във втората минута от добавеното време Портсмут стигна до трети гол. Калъм Ланг отбеляза втория си гол в мача, като този път бе точен от дузпа.

В петата минута от добавеното време Лийдс успя да се добере до точка. Джоел Пиру намери Брендън Арънсън, който навлезе в наказателното поле и вкара в долния десен ъгъл за крайното 3:3.