Българският нападател Мартин Кушев отебляза поредния си гол за Амкар и помогна за победата с 2:0 над Луч-Енергия (Владивосток). След новите три точки тимът от Перм е на второ място на една точка от лидера Рубин (Казан).

Кушев изведе Амкар в 25-ата минута, след удар с глава, а Дуймович оформи крайното 2:0 в 47-ата. В 79-ата минута нападателят бе заменен от Волков. Другите двама българи в състава на Амкар Захари Сираков и Георги Пеев започнаха също като титуляри и играха цял мач, като Пеев получи жълт картон в 90-ата минута.

ЦСКА разби Спартак в московското дерби с внушителното 5:1. С хеттрик за "червените" (в този мач играха в бяло) се отчете бразилецът Вагнер Лав, а по едно попадение добавиха Милош Красич и турчинът Джанер Еркан. Почетният гол за Спартак реализира Баженов.

В класирането води Рубин с 26 точки, втори е Амкар с 25, на трето място е Динамо (М) с 21, четвърти е Спартак (М) с 20, а на пета позиция е Спартак (Налчик) с 19 точки.