Терек (Грозни) и Амкар (Перм) завършиха наравно 2:2 в "българското дерби" от 8-ия кръг на първенството на Русия. Цял мач за домакините от Грозни играха българските национали Благой Георгиев и Валентин Илиев. За гостите от Перм пък в стартовия състав на Херо започнаха трима българи - Захари Сираков, Георги Пеев и Мартин Кушев.

Терек откри резултата в 3-ата минута чрез Панку. Амкар обаче стигна до пълен обрат, благодарение на попаденията на Кушев в 28-ата и 45-а минути. Крайното 2:2 оформи Панку 3 минути преди последния съдийски сигнал. След този мач Амкар е на 13-о място със 7 спечелени точки. Терек са 11-и с 9 точки.

В дерби мач от кръга ЦСКА спечели московското дерби с Динамо с 2:1. Победното попадение за ЦСКА реализира Березутски в последната 90-а минута.