Александър Тонев и неговият Кротоне записаха изключително драматична победа над Болоня като гост в мач от 12-ия кръг на Серия "А".

Родният ни национал остана на резервата скамейка, тъй като все още не е готов да изиграе пълни 90 минути. Това е и първата му поява на пейката, след контузията, която получи преди повече от месец.

Александър Тонев вече тренира на пълни обороти с Кротоне

Българският футболист попадна в групата за мача с Болоня

Симоне Верди отбеляза бързи два гола за домакините от фаул, първо в 39-ата, а след това и в 45-ата минута. През това време Будимир бе успял да изравни резултата в 42-ата, но не за дълго.

След почивката, Кротоне успя да достигне отново до изравнителен гол в 68-ата минута, след като Трота се разписа от дузпа. В 70-ата Будимир оформи крайното 3:2 с красиво попадение във вратата на Болоня.

Тимът на Тонев вече има 12 точки, което го нарежда на 14-ото място.