Защитникът Кристиан Димитров игра цял мач при победата на своя Хайдук с 3:2 като гост на Динамо (Загреб) в дербито на хърватския футбол. Българинът получи жълт картон при паметния успех на стадион "Максимир".

Динамо, който вече си бе осигурил титлата, поведе с гол на Лука Иванушец, а в 31-а минута Марио Чуич изравни.

Андрей Гълъбинов отново бележи за Специя

Този път тимът му загуби

В края на първата част Армин Гояк получи втори жълт картон за удар с лакът срещу Димитров и бе изгонен.

Макар и в намален състав, Динамо отново поведе с гол на Мислав Оршич в 61-а минута.

Хайдук стигна до обрат с втори гол на Чуич в 81-а минута и автогол на Кевин Теофил-Катрин четири минути преди края.

Хайдук (Сплит) е на петата позиция в шампионата с 57 точки и продължава битката за участие в Лига Европа.