Българският национал Кристиан Димитров игра цял мач при тежката загуба на Хайдук Сплит с 0:2 у дома в голямото дерби срещу Динамо (Загреб) от програмата на 25-ия кръг. Загубата утвърди гостите на върха в класирането, като те имат вече 62 точки, докато Хайдук е с 45 и дори второто му място от застрашено от Риека, който върви трети с 44. Двубоят се изигра пред над 22 000 зрители на стадион "Полюд".

Двубоят вървеше равностойно, но в 40-ата минута домакините останаха с човек по-малко, след като Ардиан Исмаили беше изгонен с втори жълт картон. Това изнерви играта и малко по-късно Кристиян Димитров грубо фаулира Бруно Петкович, който му налетя и го бутна, но реферът показа картони на Петкович и намесилия се капитан на Динамо Ариян Адеми, но не и на българина.

Резултатът се запази до края на полувремето, а след почивката с човек повече на терена Динамо стигна бързо до откриване на резултата. Това се случи в 47-ата минута, когато Дамиан Каджиор се разписа с глава след разбъркване в наказателното поле на домакините, като Димитров се подхлъзна и не успя да го спре.

Четвърт час преди края капитанът на Динамо Адеми оформи крайния резултат и така донесе първа победа на Динамо над Хайдук през сезона. През есента двата тима завършиха 1:1 на "Максимир", след което Хайдук спечели с 1:0 на "Полюд".