Завърналият се в първенството на Швейцария Красимир Балъков стартира със загуба новото си предизвикателство, заемайки треньорския пост на последния в класирането Санкт Гален.

Воденият от българския специалист отбор отстъпи с 2:3 у дома от шампиона от последния сезон Цюрих. Гостите откриха резултата в 25-ата минута чрез Алфонс, но домакините бързо върнаха едно попадение с гол на Агире в 34-ата минута.

Веднага след подновяването на играта Рафаел отново изведе Цюрих напред в резултата, а трети гол на Шьонбехлер в 66-ата минута даде предимство на гостите.

Все пак възпитаниците на Балъков върнаха едно попадение чрез Гязула само три минути след като получиха третия гол, но до края не съумяха да стигнат до равенството.

Това е десета загуба от началото на първенството за Санкт Гален и първа под ръководството на Балъков.