Божидар Краев бе с основна заслуга за поредния успех на клубния си Жил Висенте в Португалия.

Българският национал се разписа и срещу гранда Спортинг (Лисабон). Краев отбеляза първия гол в мача, а тимът му се наложи с 3:1.

Божидар Краев се обяви за наследник на Попето и пожела фланелката с №10

"Моментът е добър да навлезе новата генерация български футболисти"

В 18-ата минута Жил Висенте организира атака по левия фланг, Сандро Лима открадна топката от защитник на съперника и подаде към Краев, който въпреки че се подхлъзна, успя да стреля във вратата за 1:0.

В самия край на първото полувреме Спортинг се върна в мача. Вендел получи дълъг пас и с шпагат успя да чукне кълбото покрай вратаря за 1:1.

Десет минути след почивката домакините си върнаха преднината. Ив Барайе бе спънат в гръб за дузпа, а Сандро Лима реализира наказателния удар за 2:1. В добавеното време на срещата Наиджи напредна необезпокояван с топка в крака и стреля във вратата за крайното 3:1.

С тази победа Жил Висенте събра актив от 16 точки и излезе на 7-ата позиция в таблицата.

Божидар Краев: Моментът е добър да навлезе новата генерация български футболисти