Българският национал Андреа Христов остана на пейката при победата на неговия Козенца с 2:1 над гостуващия Алесандрия от 26-ия кръг на Серия Б. "Вълците" сложиха край на кошмарната си серия от 15 мача без успех.

Гостите се оттеглиха на почивката с гол аванс, дело на Матео Ди Дженаро (29'). Въпреки това през второто полувреме домакините успяха да постигнат пълен обрат с попадения на Микеле Кампорезе (60') и Хоакин Ларивей (81'), който се разписа от дузпа.

След тази победа Козенца остана на плейофното 17-о място в класирането, но вече с 23 точки, като се изравни с днешния си съперник, който обаче е 16-и заради преките двубои помежду им.

Борислав Цонев: Само по паниката в хората можеш да разбереш колко сериозна е ситуацията в Украйна