Лехия (Гданск) отстъпи с 0:2 при гостуването си на Корона в Келце. в двубой от поредния кръг на полското футболно първенство

Младежкият национал Милен Гамаков изигра 73 минути за своя тим, като започна сред титулярите, а в края, при резултат 1:0 за съперника, бе заменен от Пайшао.

Резервата Яцек Килб се превърна в герой за Корона, след като вкара гол 3 минути, след като се бе появил в игра. В последствие отново той в добавеното време на мача оформи крайното 2:0.

За Лехия това бе втора загуба в последните три мача и така тимът от Гданск е на път да сдаде лидерската позиция в класирането. Преди този кръг Лехия делеше първото място с равни точки с Ягелония, но сега Ягелония ще заеме еднолично върха, ако вземе точки при домакинството си на Плоцк.

Легия (Варшава) на Михаил Александров е на четвърто място със 7 точки зад двата лидера.