Българският национал Кирил Десподов отново се превърна в герой за своя Щурм (Грац). Крилото вкара два гол и направи асистенция при победата с 3:1 над Хартберг у дома.

Срещата бе от 14-ия кръг на австрийската Бундеслига. Така тимът на Десподов събра 21 точки и изпревари днешния си съперник, заемайки пето място.

Първото полувреме завърши без голове. Щурм откри резултата в 58-ата минута, когато Рохер се разписа след асистенция на Десподов.

В 74-ата минута Феликс Люкенедер изравни резултата за Хартберг.

След това дойдоха минутите на българина. В 83-ата минута Кирил отново изведе своя отбор напред в резултата след подаване на Рохер. В 90-ата минута Десподов оформи крайното 3:1.

Българският национал вече има 5 гола и 3 асистенции за Щурм в 9 мача за първенство.

Кирил Десподов изпълнява предизвикателство от спортните журналисти - подарява топки на детски школи навръх 23-ия си рожден ден

118 спортни журналисти от 48 медии гласуваха в 58-ото издание на анкетата "Футболист на годината"