Ръководеният от Стойчо Младенов тим на Кайсар Къзълорда прекъсна свободното си пропадане в казахстанското първенство. След 6 поредни мача без победа, в това число и серия от 3 поражения, "вълците" надиграха Актобе с 3:2 като домакини в 12-ия кръг.

Победата в никакъв случай не дойде лесно, макар Кайсар да се оттегли на почивката с аванс от 2:0. Володимир Аржанов се разписа на два пъти - в 16-ата и 41-ата минути - и така успокои отбора на Младенов. Избраниците на българина обаче може би подцениха развоя на срещата, защото Актобе се върна в играта само за 6 минути.

В 50-ата минута Жуниор Витор намали за 1:2, а в 56-ата Зенкович съвсем шокира домакинските привърженици, вкарвайки за 2:2.

Кайсар намери сили да преодолее шока и да се мобилизира, като особено в последните минути натискът на домакините беше осезаем. Така се стигна до 4-ата минута от добавеното време, когато Максат Байжанов се разписа и донесе успеха с 3:2.

С победата Кайсар събра 15 точки в актива си и заемат 6-ото място, като изостават с 3 точки от петия Тобол.