Отборът на Стойчо Младенов Кайсар се класира за полуфиналите в турнира за Купата на Казахстан. Тимът на българския специалист записа пълен обрат, за да усети сладостта от продължаването напред в надпреварата.

Кайсар се наложи като гост с 2:1 над Иртиш, отбора, който само преди няколко дни напусна друг роден треньор - Димитър Димитров-Херо. Мачът се игра на Централния стадион в Павлодар.

Домакините поведоха с попадение в 15-ата минута на Магомед Парагулков.

Съставът на Стойчо Младенов си каза последната дума в заключителната част от срещата. В 69-ата минута Асхат Тагиберген центрира от корнер, а Иван Садовничий засече с глава за 1:1. Само 2 минути преди края на редовното време именно Асхат Тагиберген записа освен асистенция и красиво попадение от дъгата на наказателното поле за крайното 2:1. По този начина Кайсар стана третият полуфиналист за Купата на Казахстан, преди това място намериха още Атирау и Ордабаси.