Отборът на Лех Познан, където играе националът Сашо Тонев, постигна много трудна победа с 3:2 като гост над последния в класирането Биелско Бяла в двубой от 13-тия кръг на полската Екстракласа.

Благодарение на този труден, но ценен успех, Лех се изкачи до втора позиция в класирането с 26 точки и изостава само на 4 пункта от лидера Легия Варшава. Трети е отбора на Полония с 24. Биелско бяла е последен с едва 5 точки.

Сашо Тонев влезе като резерва в 18-ата минута на мача на мястото на контузен футболист на гостите. Хеттрик за победата отбеляза Бартош Слугарски.

Успехът дойде не и без помощта на главния съдия на двубоя, който изгони играч на Биелско в края на първата част при спорни обстоятелства и резултат 1:1. Лех бе открил, но домакините изравниха.

След почивката гостите наложиха своята воля и с нови два гола стигнаха до преднина от 3:1, преди Биелско да вкара още един гол, но без шанс да измъкне поне точка.