Бившият капитан на българския национален отбор по футбол Ивелин Попов получи травма при дебюта си за руския Сочи. Тимът от брега на Черно море се поздрави с минимален успех 1:0 при гостуването си на ФК Тамбов в среща от 5-ия кръг на новия шампионат на Русия.

Българският полузащитник, който беше трансфериран от Ростов в Сочи преди дни, се появи в игра на почивката, но в средата на второто полувреме пострада след сблъсък с Павел Карасьов и се наложи да бъде заменен принудително в 72-ата минута.

Попов получи медицинска помощ край тъчлинията, но в крайна сметка стана ясно, че няма да може да продължи мача. Засега не се знае колко е сериозна контузията му.

Сочи стигна до успеха след драматичен гол във втората-ата минута на добавеното време. Попадениет отбеляза Кристиан Нобоа.

Със спечелените три точки Сочи се изкачи до второто място в временното класирането. В шестия кръг тимът посреща Урал.

Ивелин Попов с емоционално писмо след раздялата с Ростов

"Никой не иска да напусне мястото, където се чувства добре, особено след постигане на толкова добри резултати"